/
Usługi pomiaru 

Usługi pomiaru 

Dział kontroli jakości 

Usługi pomiaru 

Zapewnienie jakości:

Celem działu kontroli jakości jest zapewnienie klienta, że dostarczony produkt będzie w 100% zgodny z jego zamówieniem, zarówno od strony jakościowej jak i dokumentacyjnej. Cały ten proces składa się z wielu etapów, zarówno przed produkcją, jak i po produkcji zamawianego elementu i dzieli się na:

 

Kontrola materiału na wejściu


każdy materiał dostarczany do firmy INVEST-TECH jest odbierany przez kontrolera jakości. Potwierdza on czy dostarczony materiał jest zgodny z zamówieniem, kontroluje wymiary oraz skład za pomocą spektrometru XRF . W tym momencie, uzyskuje on także swój indywidulany identyfikator, niezależny od numeru wytopu. Dzięki temu,  w trakcie całego procesu produkcji, istnieje pewność, że klient otrzymuje właściwy materiał. Przy przyjęciu następuje także sprawdzenie zgodności certyfikatu materiałowego, a całość jest wprowadzana do wewnętrznego systemu informatycznego, dzięki czemu istnieje możliwość doboru materiału, zgodnego ze specjalnymi wymogami klienta. Warto także zaznaczyć, że większość materiałów zamawianych przez firmę INVES-TECH, posiada w wymogach takie dopuszczenia jak AD 2000 Markblatt czy PED oraz jest atestowana zarówno według norm europejskich, jak i amerykańskich.

 

Dodatkowe badania materiału


W przypadku wymogów klienta, możliwe jest wykonanie następujących badań materiału:

 

1) badanie ultradźwiękowe, w laboratorium badań nieniszczących w Toruniu (komórka działu kontroli jakości), według ogólnie stosowanych norm (SEL 072, PN-EN 10160, PN-EN 10307, PN-EN 10308, PN-EN 11666) lub też innych specjalnych wymogów klienta. Szeroki zakres głowic ultradźwiękowych, pozwala na badanie metodą echa korpusu wyrobu płaskiego (rozwarstwienia) lub przeszukiwanie spoin (spawów) w celu wykrycia niezgodności.

 

2) badanie udarnościowe (metoda Charpy'ego) oraz inne badania wytrzymałościowe), według ogólnie stosowanych norm oraz z możliwością doboru zakresu temperatur
 

3) badanie radiograficzne, według ogólnie stosowanych norm, w szczególności dla spoin (wykrywanie niezgodnością dla elementów spawanych).*

 

Kontrola w trakcie wdrażania i produkcji 


Dzięki zaawansowanym możliwościom kontroli jakości, jakie zapewnia maszyna pomiarowa, elementy produkowane za pomocą tokarek i frezarek CNC są kontrolowane już w trakcie przygotowania programów obróbki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zanika ryzyko powstania odpadu w pierwszych etapach produkcji seryjnej. W zależności od ilości detali w partii, jak i wymogów klienta, dział kontroli jakości przeprowadza nawet do 100% pomiarów, dla detali w partii. Także podczas procesu produkcji, następuje przeniesienie oznaczeń materiałowych przez przeszkolonego pracownika, zgodnie z dopuszczeniem TÜV Nord.

 

Kompletacja dokumentów


Po zakończeniu produkcji oraz przygotowaniu elementów do wysyłki, dział kontroli jakości zakańcza proces zamówienia, poprzez wystawienie dokumentacji jakościowej. Po analizie procedur produkcyjnych zgodnych z ISO 9001, wystawiane są certyfikaty na wyprodukowany element, w postaci atestu 3.1 zgodnego z normą PN-EN 10204. W przypadku kołnierzy, istnieje także możliwość wystawienia certyfikatów zgodnych z dyrektywą PED czy AD Merkblatt (wymóg musi być zgłoszony przez klienta przed procesem produkcji). W przypadku elementów konstrukcyjnych istnieje także możliwość wystawiania deklaracji budowlanej, zgodnie z ustawą o prawie budowlanym oraz dyrektywie budowlanej.

Dział Kontroli Jakości w Invest-Tech

Dział Kontroli Jakości 

W Invest-Tech dbamy o wysoką jakość oferowanych przez nas produktów.
Zasoby działu kontroli jakości:

 

 1. Maszyna pomiarowa Zeiss Contura G2
  1. Sterowana numerycznie maszyna pomiarowa o zakresie pomiarowym 700x1000x600
  2. Głowica RDS osiągająca 20 736 przestrzennych pozycji kątowych, z krokiem 2,5° oraz zakresem ±115° w osi wychylnej. Dzięki trybowi CAA możliwy jest pomiar w każdej z tych pozycji bez dodatkowej kalibracji.
  3. Głowica VAST XXT umożliwiająca pomiar punktowy oraz skaning. Dokładność głowicy na poziomie 0,2μm oraz nacisk do 1 mN.
  4. Bogaty zakres trzpieni pomiarowych o średnicach kulki 1-5mm. Automatyczny magazynek.
  5. Systemy powtarzalnych mocowań, dla sprawdzanych elementów.
  6. Integracja z systemem informatycznych, w postaci rejestracji wyników pomiarów oraz zdjęć mierzonego elementu.

 

 1. Ręczny sprzęt pomiarowy – posiadamy duże zasoby ręcznego sprzętu pomiarowego w postaci suwmiarek, mikrometrów i czujników. Pozwalają one na pomiar liniowy w zakresie 0-1000mm, z dokładnością 10μm. Sprzęt jest katalogowany i sprawdzany na bieżąco, za równo przez dział kontroli jakości jak i niezależne laboratoria wzorcujące.

 

 1. Chropowatościomierz Mitutoyo SJ-210
  1. Przenośny chropowatościomierz wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD.
  2. Diamentowa końcówka pomiarowa o promieniu 2µm. Nacisk pomiarowy do 0,75 mN.
  3. Integracja z systemem informatycznym, w postaci rejestracji wyniku wraz z wykresem profilu pomiaru.

 

 1. Spektrometr rentgenowski 
  1. Przenośny spektrometr rentgenowski, pozwalający na szybką nieniszczącą analizę składu oraz identyfikacje gatunków stali nierdzewnej.
  2. Integracja z systemem informatycznym, w postaci rejestracji składu badanego materiału i zidentyfikowanego gatunku.

 

 1. Defektoskop ultradźwiękowy 
  1. Przenośne urządzenie do ultradźwiękowych badań nieniszczących, pozwala wykrywać wady w materiałach (rozwarstwienia i inne ubytki wewnętrzne) oraz połączeń spawanych.
  2. Szeroki zakres głowic, który pozwala w pełni dostosować się do wymogów konkretnie badanego materiału.
  3. Wyszkolony personel z uprawnieniami.

 

BADANIA WYKONYWANE SĄ PRZEZ PROFESJONALNY ZESPÓŁ MAJĄCY UPRAWNIENIA UT2, RT2, VT2, PT2 z zaawansowanymi szkoleniami producentów urządzeń.   

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.
uznania invest-tech
Copyright © 2021 Invest-Tech Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
INVEST-TECH Sp. z o.o. ul. Płaska 32-34, 87-100 Toruń, Poland - NIP 879-22-90-755 - REGON 871546227. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Toruniu - KRS 0000005413. Kapitał zakładowy 1.000.000,00 Zarząd Spółki: Alicja Jezierska
uznania invest-tech
INVEST-TECH Sp. z o.o. ul. Płaska 32-34, 87-100 Toruń, Poland - NIP 879-22-90-755 - REGON 871546227. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Toruniu - KRS 0000005413. Kapitał zakładowy 1.000.000,00 Zarząd Spółki: Alicja Jezierska